philips

Vybíráte žárovku? Poradíme, na jakých parametrech záleží

Komentáře: 0

Potřebujete novou žárovku a nevíte, jak vybrat tu správnou? V článku najdete praktické tipy a informace, jaké jste o žárovkách možná dříve nevěděli. Tak čtěte dále a dozvíte se všechno potřebné.

Závit a tvar

Rozdíl mezi jednotlivými žárovkami spočívá například v závitech. K vidění jsou často žárovky se závitem E14, E27, ale objevují se i označení GU10 a GU5.3. Záleží na výrobci svítidla a na tom, jaké řešení zvolí do svého výrobku. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou i ve tvarech. Nejčastější jsou klasické žárovky, ale někde se uplatní i takzvaný spot, reflektor, kapka, globe a svíčka. Setkat se můžeme i s lineárními halogenovými žárovkami, které jsou ideální pro využití v zářivkách.

Výběrem žárovky ovlivňujete i své zdraví

Dalším parametrem by měla být i teplota světla. Dobrým výběrem totiž ovlivníte zdraví svých očí. Moderní LED osvětlení pro komfort očí má vliv například i na bolesti hlavy, únavu a stres. Ideální je teplota spektra, které kopíruje světlo během dne. Příliš studené odstíny se hodí spíše do sterilních prostor, takže mohou dobře fungovat v koupelně nebo v kuchyni. Šetrné a kvalitní žárovky by měly být jasnou volbou, ale musíte vědět, kde je máte hledat.

zdroj: philips.cz

Pohodlný nákup na internetu

Bohatá nabídka na internetu láká na výhodné nabídky. Promyšlený výběr by však měl obsahovat prověření všech parametrů a porovnání s tím, co potřebujete do konkrétního svítidla. Výhodou objednání přes internet je pohodlné doručení. S klidem si tak můžete pořídit další žárovky do zásoby pro případ, že se něco stane. Pokud můžete, nakupte od každého potřebného typu ještě jeden kousek navíc. Na internetových stránkách prodejce kvalitních žárovek také najdete plno zajímavých informací ohledně osvětlení a vlivu na lidské zdraví. Nechybí ani konkrétní tipy, jak zařídit interiér z pohledu svítidel.

Nabídka nemovitostí

Nové články