sale-3701777_1280

S podepsanou exkluzivní smlouvou získáte hlavně výhody

Komentáře: 0

Mnoho prodávajících se obává podepsat exkluzivní smlouvu s realitní kanceláří. Exkluzivní smlouva s tou správnou kanceláří vám však bez pochyby přinese mnoho výhod.

1. Před podpisem si realitní kancelář ověřte

Podepsat exkluzivní smlouvu s nespolehlivou realitní kanceláří může být pro každého prodejce nemovitosti hotovým peklem. Právě proto byste si na ověření realitní kanceláře měli potrpět a nechat si dostatek času. Prohlédněte si webové stránky, služby, které nabízejí, případně si ověřte i konkrétního realitního makléře, důkladně si prohlédněte reference uvedené na stránce a pročíst si zkušenosti s prodejem nemovitosti s danou společností.

2. Na jak dlouhou dobu byste měli smlouvu podepsat?

Obecně se nedoporučuje podepisovat smlouvu na příliš dlouhou dobu. Volte raději dobu několika měsíců. Pokud budete s prací realitní kanceláře spokojeni, můžete ji bez problémů prodloužit. Budete se tak chránit v případě, že natrefíte na nespolehlivou společnost.

3. Nevýhradní smlouvy nesou svá rizika

Příliš mnoho realitních makléřů, kteří pracují na prodeji domu či bytu, může způsobovat nemalé problémy. Každý z makléřů nabízí nemovitost k prodeji za rozličnou cenu, což vůbec nevyvolává v kupujících důvěru. V konečném důsledku se tedy může stát, že nemovitost prodáte pod cenu. Navíc, makléři nejsou tak motivováni vaši nemovitost prodat jako v případě exkluzivní smlouvy.

4. O potenciální kupce nepřijdete

Mnoho prodejců nemovitosti se obává, že při uzavření exkluzivní smlouvy, přijde o velké množství potenciálních kupců, jejichž mají k dispozici jiné realitní kanceláře. Opak je ale pravdou. Ve skutečnosti spolu mnohé realitní kanceláře spolupracují a pomáhají si. Funguje to na principu – ty dohodíš potenciálního zájemce dnes mně, zítra zas pomůžu já tobě.

Nabídka nemovitostí

Nové články