bedroom-1158264_1280

Kterému povlečení dáváte přednost?

Komentáře: 0

V čem nejraději spíte? Máte rádi příjemný dotyk bavlny, milujete hebkost saténu, zachumláte se ve flanelu nebo upřednostňujete praktický nežehlivý krep? Každé povlečení si najde své příznivce. V následujících řádcích se dozvíte více k jednotlivým druhům materiálů.

Osvědčená klasika

Bavlněné povlečení právem patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější povlečení na trhu. Vděčí za to hlavně přírodnímu materiálu ze 100% bavlny, který je maximálně prodyšný a šetrný k pokožce. Jak poznáte kvalitu? Zaměřte se na parametr týkající se gramáže. Čím je gramáž vyšší, tím se jedná o kvalitnější výrobek.

Povlečení, které zahřeje

V chladnějším období se drží na špici oblíbenosti flanelové povlečení. Použitá bavlněná tkanina je počesaná z obou stran, proto vás bude toto povlečení příjemně hřát. Flanel se může dále pochlubit dobrou savostí a výbornou izolací tepla. I z toho důvodu je tak často vybíráno na chaty a chalupy.

Synonymum luxusu

Saténové povlečení povýší vaši ložnici na místnost s puncem dokonalosti. Hebký lesklý materiál je sám o sobě elegantním kouskem, jehož dotyk skutečně hladí. Satén je odolný vůči oděrům a dokáže pohlcovat vlhkost až do 20 % své hmotnosti. Určitě vás též potěší nemačkavý materiál, který není nutné žehlit.

Téměř bezúdržbové povlečení

Hlavním kladem krepového povlečení je fakt, že nevyžaduje žehlení. Mezi další pozitiva patří dobré absorpční vlastnosti a vyrovnávání teplotních rozdílů.

Nespočet variant

Ať už si vyberete jakýkoliv druh povlečení, můžete si být jisti, že bude z čeho vybírat. V nabídce naleznete široký výběr vzorů a barev. Velice efektně vypadá povlečení s fototiskem neboli 3D motivem. Dále je možné zvolit si prodlouženou délku či provedení na francouzskou postel. S povlečením též nezapomeňte vhodně zkombinovat prostěradlo.

Nabídka nemovitostí

Nové články