mattress-2489612_1280

Jak poznat kvalitní matraci?

Komentáře: 0

Víte, jak poznáte, že je vaše stará matrace už k ničemu a jen vám ničí zdraví? Při dlouhodobějším spánku na nekvalitní matraci naše tělo trpí a po čase to začne dávat hodně najevo. Dopřejte sobě a svému tělu jen to nejlepší a začněte spát plnohodnotně a zdravě.

Varovné signály, které vám ohlašují, že je vaše stará matrace nekvalitní

Možná se vám stává, že se na posteli do nekonečna převalujete, nemůžete najít tu správnou polohu a celou noc se budíte. Nekvalitní matrace se dá poznat snadno. Způsobuje totiž obtíže se spaním. Člověk se převaluje, nemůže si pohodlně lehnout, ráno vstává nevyspalý a mrzutý.

Nekvalitní spánek se pak projevuje i během dne, kdy se cítíme unavení. Při dlouhodobějším spánku na takové matraci se přidávají i zdravotní obtíže, které se projevují bolestí zad a kloubů, ztuhlostí svalů, bolestmi hlavy nebo vyčerpaností. Mohou se ale objevit i otoky a otlaky, či dokonce opruzeniny. Celé to také může vést ke vzniku astmatu a celkovému zpomalení metabolismu.

Nebojte se koupit levné matrace

Pokud si představujete, že nákup nové matrace vás finančně zruinuje – nebojte se, není tomu tak. Kvalitní matraci nehledejte podle její ceny. Levné matrace mohou být stejně kvalitní jako ty dražší. Dobrou matraci poznáte podle toho, že:

· má dlouhou životnost

· je vysoce prodyšná

· poskytuje dokonalou oporu

· splňuje všechna hygienická kritéria

· má správnou tvrdost a výšku

· také podle použitého materiálu

Výhodné matrace 1+1

Jestliže chcete ještě více ušetřit, dívejte se na matrace 1+1. V takové výhodné sadě pak najdete dvě matrace za jednu cenu – skvělé řešení pro manželské postele. Při pořizování matrace do manželské postele se ani nedoporučuje kupovat jednu velkou společnou matraci. Každý má totiž jinou váhu a také své požadavky na tvrdost matrace. Těžší osoba na společné matraci pak také může svou váhou lehčí osobu vytlačovat a znemožňovat mu pohodlný a kvalitní spánek.

Správná matrace vám musí poskytovat vždy optimální oporu páteře v každé poloze.

Nabídka nemovitostí

Nové články