residence-g3ccb7bd4a_1280

Poptávka po nemovitostech je stále vysoká. Kvalitní byt za dobrou cenu je podpultové zboží

Komentáře: 0

Česká národní banka před nedávnem razantně zvýšila základní úrokové sazby. To se jistě brzy projeví i na hypotečních úvěrech, které budou zdražovat. I tak je však stále nemovitostní trh přehřátý a poptávka po bytech a domech vysoká.

V současném popandemickém období je stále zesílená poptávka po nemovitostech a neustále jsou na trhu cítit stopy po přehřátí. Vzhledem k této zesílené poptávce si realitní kanceláře vytvořily širokou databázi kupujících, kteří ještě nebyli uspokojeni. Díky těmto databázím se běžně stává, že se některé nemovitosti na trh ani nedostanou, protože makléři velmi aktivně spravují tyto databáze neboli fronty poptávajících,“ popisuje praxi Jakub Veverka, partner portálu Videobydleni.cz. Dá se říct, že kvalitní nemovitosti za dobrou cenu se stávají podpultovým zbožím.

Nemovitosti se prodávají rychleji

Stále je plno lidí, kteří i několikrát denně hlídají realitní nabídky s nadějí, že objeví ten správný byt či dům. Kvalitní nemovitosti za přiměřenou cenu pak z nabídek mizí raketovou rychlostí. „Doba, za kterou je možné prodat běžný byt 3+1 je momentálně v řádu jednotek dní, pokud prodávající nemá přemrštěné představy o ceně. Jestliže je nemovitost navíc v dobré lokalitě, mizí nabízená nemovitost z nabídky i za několik hodin, kdy se může objevit fronta zájemců, kteří chtějí jít na prohlídku,“ vysvětluje Jakub Veverka.

 

Tato situace dává prodávajícím do rukou moc a ti si začínají vymiňovat, že nemovitost prodají pouze zájemci s připravenou hotovostí, či předschváleným úvěrem. „Tito zájemci s hotovostí jsou zároveň připraveni na možné navýšení ceny při větším počtu zájemců, protože ti, kteří by nemovitost nakupovali skrze hypoteční úvěr nemají takový manévrovací prostor,“ uzavírá Veverka.

Nabídka nemovitostí

Nové články