home-1738408_1920

Ceny rodinných domů padají, pronajměte je!

Komentáře: 0

Ceny rodinných domů setrvale od minulého roku klesají. Nejvíce jsou zasaženy dražší rodinné domy nad 10mil.Kč. Poptávka po takových nemovitostech meziročně klesla až o 85%. Dle našich dat vyplývá, že ceny dražších rodinných domů od minulého roku meziročně spadly až o 25%.

Vzhledem k rétorice ČNB nemůžeme v nejbližších měsících očekávat nějaký zásadní obrat v poptávce po dražších nemovitostech. V některých regionech již ceny klesají mnohem pomaleji a to především díky neochotě prodávajících jít dále s cenou dolů. Počet takových nabídek meziročně vyrostl o 56%. Nabídka bobtná a neochota prodávajících slevovat již narazila na své hranice. Trh s dražšími rodinnými domy dále zamrzá.

Nedaří se Vám prodat? Pronajímejte

Dle dat realitní portálu Videobydlení meziročně vyrostla poptávka po rodinných domech na pronájem téměř o 100%. Důvodem tohoto nárůstu je, že lidé ze střední třídy, kteří mají dobrý cashflow, nedosáhli na hypoteční úvěr, ale jsou schopni platit desítky tisíc měsíčně za své bydlení.

Takových poptávek evidujeme měsíčně několik stovek napříč celou republikou. Bohužel v tomto segmentu přetrvává převis poptávky nad nabídkou. Rodinných domů na pronájem v ČR jsou pouze vyšší stovky jednotek, což na pokrytí poptávky bohužel nestačí.

Vysoká poptávka po rodinných domech na pronájem

Pokud vlastníte rodinný dům, který se Vám nedaří prodat, je na místě se zamyslet nad možností dlouhodobějšího pronájmu i za cenu nějaké amortizace dané nemovitosti. Poptávka po pronájmech v tomto segmentu je vysoká a pronajímatel si bude moci vybírat. Na jeden rodinný dům k pronájmu evidujeme nižší desítky zájemců. Ve velké míře případů bohužel obchod nedopadne kvůli odlišným cenovým představám.

Jisté je, že do konce 3Q 2023 se v poptávce po segmentu dražších nemovitostí dramaticky nic nezmění.

Nabídka nemovitostí

Nové články